Anaokulunda Yemek

Beslenme konusunda temel ilkemiz, evlerinden ilk defa ayrılacak olan çocuklarımıza ev yemekleri lezzetinde, anaokulunda sağlıklı yemekler ile tanıştırmak ve doğru beslenme bilinci kazanmalarına yardımcı olmaktır.

Okul öncesini kapsayan dönemde çocuklar hızla büyüdüğü ve geliştiği için pek çok besin maddesine duydukları ihtiyaç, yaşamlarının sonraki evrelerinden daha çok olmaktadır. Bu dönemde aldığı besinlerin niteliği kadar, edindiği nitelikli sağlıklı beslenme alışkanlıkları da hayatının geri kalan kısmı için büyük önem taşır.

Bu sebeple anaokulunda sağlıklı yemekler sunmak kadar, çocuklarımıza doğru beslenme alışkanlıkları edindirebilmek de çok önemlidir. Anaokulunda sağlıklı beslenmenin önemini kavrayan ve sağlıklı beslenme davranışı edinen çocuk, hayatının sonraki dönemlerinde ortaya çıkabilecek beslenme ile ilgili sorunları önlemiş olacaktır.

Anaokulu yemek menümüz çocuklarımıza sorunsuz bir beslenme alışkanlığı kazandırmak için onların damak tadı dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Yemeklerimiz kendi mutfağımızda pişirilmektedir. Aylık yemek menümüz velilerimize e-mail yoluyla ulaştırılmakta, Web sitemiz üzerinden giriş yapılan şifreli alana yüklenmektedir.

Sabah kahvaltısı, kuşluk vakti meyvesi, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere okulumuzda 4 öğün yemek olmaktadır.

Ayrıca herhangi bir gıdaya alerjisi tespit edilmiş öğrencilerimiz için, aileyle beraber yürüttüğümüz farklı yemek programı uygulanabilmektedir.